Detekce horečky – SARS, MERS, koronavirus COVID-19

Naše společnost SpektraVision jako PREMIUM Partner FLIR nabízí a dodává termokamery FLIR, které  mají speciální funkci pro detekci osob se zvýšenou teplotou (EBT), které by mohly být nakaženi virovým onemocněním, jako je chřipka, SARS, MERS nebo aktuálně koronavir COVID-19. Termokamera FLIR spolehlivě detekuje osobu se zvýšenou teplotou a zobrazí ji obrazovým nebo i zvukovým alarmem.

V porovnání s bezkontaktním teploměrem, kdy je teplota snímaná z čela osoby z bezprostřední blízkosti, je využití termokamery FLIR výrazně rychlejším a spolehlivějším řešením. Při snímání bezkontaktním teploměrem může být totiž povrchová teplota čela ovlivněna ochlazením osoby v prostoru, pokrývkou hlavy či zcela úmyslně a měření bezkontaktním teploměrem tak není spolehlivé. Navíc je časově zdlouhavé, nelze měřit více osob současně a navíc vyžaduje minimální vzdálenost od měřené osoby (jen na délku paže) a může tak dojít k přenosu nákazy na osobu provádějící měření!

ukázka detekce osoby se zvýšenou teplotou

Vybrané termokamery FLIR mají speciální Funkci pro teplotní screening osob se zvýšenou teplotou (EBT – Elevated Body Temperature), která umožňuje nastavení a aktualizaci referenční teploty podle změny teploty prostředí, která je nezbytná pro správnou detekci osoby se zvýšenou teplotou.

Typický případ je použití termokamery na vstupu do objektů, jako jsou vrátnice, recepce a podobně.  Zde prochází osoby, které jsou zejména v chladném období ochlazené od okolního prostředí a skutečná povrchová teplota osob není okolo 36,6 °C, ale mnohem nižší. Zejména v ranních hodinách v podzimních, zimních i jarních měsících, kdy je okolní teplota vzduchu nízká, může být povrchová teplota osob např. pouze 32 °C. Pokud by termokamera měla nastaven fixní alarm překročení teploty např. na 37,5 °C (tyxpycké pro konkurenční řešení), pak osoby i se zvýšenou teplotou i o 2 °C nebudou detekovány, protože by měly teplotu jen např. okolo 35 °C !!!

Právě proto největší světový výrobce termokamer FLIR implementoval tuto unikátní funkci „Screening“ s proměnnou a aktualizovanou referenční teplotou do vybraných termokamer FLIR, které reflektují na změnu povrchové teploty osob v průběhu dne (typicky ranní, odpolední i noční směny v podnicích atd.) a představuje v porovnání s konkurenčními termokamerami jediný spolehlivý nástroj pro detekci zvýšené teploty osob (EBT) spolu s dlouhou spolehlivostí, životností a zaručeným servisem.

Významnou pomůckou jsou unikátní přednastavené siluety a zvýraznění míst se zvýšenou teplotou usnadňující správné snímání osob. Tato funkce je dostupná pouze ve vybraných termokamerách FLIR.

nastavení pro snímání z blízka nastavení pro snímání z dálky
Ukázka kontroly tělesné teploty automatickým systémem FLIR Screen-EST

Výrobce termokamer FLIR je navíc držitelem povolení od instituce Food and Drug Administration (FDA) Spojených států (USFDA 510k) pro kontrolu osob v místech s vysokým provozem, jako jsou letiště, vlaková nádraží a stanice metra a další.

Nejvhodnější pro plynulou detekci osob je stacionární termokamera FLIR A410 nebo FLIR A710 (případně FLIR A320) určená pro instalaci na vstupu do objektů (vrátnice, průchody, letištní haly atd.), která díky LAN komunikaci a dig. výstupům umožňuje odeslat signál na externí zařízení (maják, zvukový alarm, alarm na PC operátora) a zaručuje spolehlivou  detekci nakažených osob s projevem zvýšené teploty / horečky.

ukázka instalace termokamery FLIR pro kontrolu osob
FLIR A320 FLIR A410 / A710

Příklad použití termokamery pro detekci osob se zvýšenou teplotou:

Pro trvalé použití lze využít termokamery FLIR A410, FLIR A710 nebo FLIR A320. Pro dočasné měření pak ruční a přenosné termokamery FLIR Exx, T5xx, T8xx, nebo FLIR T1020, které obdobnou unikátní funkci detekci osob se zvýšenou teplotou.

Stacionární termokamery FLIR A410 / A710

Ruční termokamera FLIR Exx

Přenosná termokamera FLIR T5xx

Přenosná termokamera FLIR T8xx

Zde jsou další podrobné informace: Detekce osob se zvýšenou teplotou

V případě zájmu o termokamery pro detekci osob se zvýšenou teplotou nás prosím kontaktjte: kontaktní formulář

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.