Detekce horečky – SARS, MERS, koronavirus COVID-19

Naše společnost SpektraVision jako PREMIUM Partner FLIR nabízí a dodává termokamery FLIR, které  mají speciální funkci pro detekci osob se zvýšenou teplotou, které by mohly být nakaženi virovým onemocněním, jako je chřipka, SARS, MERS nebo aktuálně koronavir COVID-19. Termokamera FLIR spolehlivě detekuje osobu se zvýšenou teplotou a zobrazí ji obrazovým nebo i zvukovým alarmem.

pozitivní detekce osoby se zvýšenou teplotou

Vybrané termokamery FLIR mají speciální algoritmus pro nastavení a aktualizaci referenční teploty podle změny teploty okolí, tedy např. při změně okolních teplot ráno či odpoledne (např. při směnném provozu podniků). Díky tomu se eliminují případné falešné detekce..

V porovnání s bezkontaktním teploměrem, kdy je teplota snímaná z čela osoby z bezprostřední blízkosti, je využití termokamery FLIR výrazně rychlejším a spolehlivějším řešením. Při snímání bezkontaktním teploměrem může být totiž povrchová teplota čela ovlivněna ochlazením osoby v prostoru, pokrývkou hlavy či zcela úmyslně a měření bezkontaktním teploměrem tak není spolehlivé. Navíc je časově zdlouhavé, nelze měřit více osob současně a navíc vyžaduje minimální vzdálenost od měřené osoby (jen na délku paže) a může tak dojít k přenosu nákazy na osobu provádějící měření!

Nejvhodnější pro detekci osob je stacionární termokamera FLIR A320 určená pro instalaci na vstupu do objektů (vrátnice, průchody, letištní haly atd.), která díky LAN komunikaci a dig. výstupům umožňuje odeslat signál na externí zařízení (maják, zvukový alarm, alarm na PC operátora) a zaručuje spolehlivou  detekci nakažených osob s projevem zvýšené teploty / horečky.

ukázka instalace termokamery FLIR A320 pro kontrolu osob

stacionární termokamera FLIR A320

Příklad použití termokamery pro detekci osob se zvýšenou teplotou:

Pro trvalé použití lze využít termokamery FLIR A320,  pro dočasné měření pak ruční a přenosné termokamery FLIR Exx, T5xx nebo T8xx, které obdobnou unikátní funkci detekci osob se zvýšenou teplotou.

Stacionární termokamera FLIR A320

Ruční termokamera FLIR Exx

Přenosná termokamera FLIR T5xx

Přenosná termokamera FLIR T8xx

Zde jsou další podrobné informace: Detekce osob se zvýšenou teplotou

V případě zájmu o termokamery pro detekci osob se zvýšenou teplotou nás prosím kontaktjte: kontaktní formulář

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.